• KOMUNIKAT W SPRAWIE ZAWIESZENIA ZAJĘĆ

Decyzją Ministra Edukacji Narodowej

zostają tymczasowo zawieszone zajęcia w przedszkolach i szkołach

w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

W dniu 12 i 13 marca w przedszkolu nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczne,

a jedynie działania opiekuńcze dla dzieci, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki w domu.

Uprzejmie proszę o przyprowadzenie do przedszkola w dniach 12 i 13 marca wyłącznie tych dzieci,

którym nie możecie Państwo zapewnić opieki w domu oraz śledzenie aktualnych komunikatów

na stronach :

Głównego Inspektoratu Sanitarnego https://gis.gov.pl/

Ministerstwa Zdrowia https://www.gov.pl/web/zdrowie

Ministerstwa Edukacji Narodowej https://www.gov.pl/web/edukacja

oraz komunikatów na stronie internetowej przedszkola.

Od dnia 16 marca do dnia 25 marca

zajęcia w przedszkolu nie będą się odbywały w żadnej formie.

Przypominam, że Rodzicom dzieci do lat 8 przysługuje na mocy ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych prawo do dodatkowych 14-stu dni zasiłku opiekuńczego (szczegółowe informacje na stronie ZUS).

> Szablon oświadczenia ws. zasiłku opiekuńczego

Dyrektor przedszkola

Anna Kaczmarczyk-Korzonek

• Dzień Otwarty - odwołany !!!

• W związku z rozwijającym się zagrożeniem koronawirusem i rosnącym zaniepokojeniem nas wszystkich, odwołujemy zaplanowany w naszym przedszkolu na dzień  11 marca Dzień Otwarty. Informacje dotyczące rekrutacji znajdziecie Państwo na stronie  internetowej oraz w sekretariacie przedszkola.

• Informacja dotycząca koronawirusa

• Szanowni Państwo,

W związku z zagrożeniem koronawirusem prosimy o zachowanie podstawowych środków ochronnych przeciwko nowemu koronawirusowi wywołującemu chorobę COVID-19 jak też innymi chorobami przenoszonymi drogą kropelkową, np. grypą sezonową.

Proszę o stosowanie zasad higieny osobistej, konieczności mycia rąk i ich osuszania a także konsultacji lekarskiej i pozostania dziecka w domu w przypadku choroby.

Apelujemy do Państwa, aby nie posyłać przeziębionych i chorych dzieci do przedszkola !

Jednocześnie informujemy, że w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia przedszkola, rodzicowi dziecka do 8. roku życia należy się zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa Dz. U. 2017, poz. 1368).

Nauczyciele na bieżąco przeprowadzają z dziećmi zajęcia na temat przestrzegania zasad higieny, w tym np. częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania.

Bardzo proszę o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi koronawirusa znajdującymi się na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej, GIS i Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej  w Krakowie

pod linkami:

• Przekaż nam 1 % swojego podatku

• Dziękujemy Państwu za 1% dla naszego Przedszkola

Szanowni Rodzice i Przyjaciele Samorządowego Przedszkola nr 80 w Krakowie !

Na mocy porozumienia zawartego ze Stowarzyszeniem Pomocy Szkole „Małopolska"

nasze przedszkole ma szansę pozyskiwać dodatkowe fundusze.

Drodzy Rodzice,

jeśli zechcecie przekazać 1% swojego podatku dochodowego na rzecz Samorządowego Przedszkola nr 80,

prosimy o wskazanie w formularzu PIT naszej placówki poprzez wpisanie

KRS: 0000052078 z dopiskiem dla Samorządowego Przedszkola nr 80 w Krakowie.

Zebrane w ten sposób fundusze zostaną nam przekazane w całości i przeznaczone na potrzeby dzieci

uczęszczających do naszego przedszkola. Mamy wiele potrzeb i pomysłów, dzięki tak pozyskanym środkom

planujemy wzbogacić ofertę edukacyjną placówki oraz doposażyć jej bazę dydaktyczną.

Bardzo dziękujemy za każdą przekazaną złotówkę dla naszego przedszkola.

Wszystkie informacje nt. Stowarzyszenia Pomocy Szkole "Małopolska"

znajdziecie Państwo na stronie http://www.spsm.edu.pl

• ulica Kotlarska 5a
        • Dyrektor przedszkola: Anna Kaczmarczyk-Korzonek