• Występ z okazji Dnia Babci i Dziadka

• 26.01.2021 19:09
        • 21 stycznia Jagódki przygotowały niespodziankę dla swoich Babć i Dziadków z okazji ich święta.
          Poniżej znajdują się linki do nagranych filmów, serdecznie zapraszamy do podziwiania pięknego występu dzieci.
          Część 1: Dzien_Babci_i_Dziadka_cz1.mp4
          Część 2: Dzien_Babci_i_Dziadka_cz_2.mp4 (Przepraszamy za jakość nagrania, niestety sprzęt nie chciał współpracować)
          W albumie fotograficznym znajdują się zdjęcia z tego uroczystego dnia, zapraszamy do obejrzenia!
        • Świąteczny obiad

• 03.01.2021 17:11
        • Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia 23 grudnia dzieci przyszły do przedszkola odświętnie ubrane. Jagódki złożyły sobie świąteczne życzenia dzieląc się opłatkiem a następnie zasiadły do świątecznie udekorowanego stołu. Panie kucharki przygotowały świąteczny obiad. Był tradycyjny barszcz czerwony oraz pyszna ryba. Po obiedzie dzieci kosztowały smakołyków przyniesionych przez rodziców. Nie obyło się przy tym bez pięknego kolędowania.
          W miłej, życzliwej atmosferze Jagódki spędziły przedświąteczny czas, który zapamiętają na długo.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wyjątkowego dnia :)
        • Wizyta Świętego Mikołaja

• 08.12.2020 14:54
        • 7 grudnia w naszym przedszkolu pojawił się długo wyczekiwany gość - Święty Mikołaj. Od samego rana kręciły się po sali dzieci ubrane w mikołajkowe czapeczki, opaski renifera czy też przebrane za elfów.

O 9:00 w naszej sali zapanowała atmosfera wyczekiwania, dzieci niecierpliwie wypatrywały, aż do sali wejdzie Mikołaj i usiądzie na czerwonym fotelu obok pięknej choinki oraz kominka. Gość został pięknie powitany i zaproszony do odpoczynku po długiej podróży oraz wysłuchania piosenki i obejrzenia tańca przygotowanego specjalnie na jego wizytę.

Następnie głos zabrał Mikołaj. Oczywiście sprawą dla niego najważniejszą było przekonanie się, czy wszystkie dzieci są grzeczne, czy słuchają swoich rodziców i pań w przedszkolu, czy potrafią się bawić bez kłótni. Po otrzymaniu zapewnienia, że wszyscy są grzeczni Gość zaczął rozdawać prezenty.

Kiedy ostatni prezent został już wręczony Gość zaprosił do wspólnej pamiątkowej fotografii a następnie pożegnał się z dziećmi i obiecał, że wróci za rok, a dzieci zapewniły Go, że będą bardzo grzeczne i z niecierpliwością będą oczekiwać jego odwiedzin.
          I od tego momentu rozpoczęło się „zapracowywanie” na przyszłoroczny prezent od Mikołaja.

Zdjęcia z tych niezwykłych odwiedzin obejrzeć można w galerii. Zapraszamy :)

• Przygotowania do świąt

• 08.12.2020 14:30
        • Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej, dlatego Jagódki już od początku grudnia rozpoczęły intensywne przygotowania do tego niezwykłego wydarzenia.

W sali pojawił się grupowy kalendarz adwentowy. Dzieci wraz z nauczycielem codziennie sprawdzają co kryje się pod daną cyfrą i jakie zadanie mają do wykonania. Przedszkolaki wspólnie udekorowały swoją choinkę, dzięki której czuć już świąteczny nastrój. Również Jagódki przygotowywały świąteczne pierniki, a następnie własnoręcznie z dużym zaangażowaniem je ozdabiały. Realizując tematykę związaną ze Świętami Bożego Narodzenia dzieci będą pogłębiać swoją wiedzę na temat obyczajów i tradycji bożonarodzeniowych. Symbole zbliżających się świąt: Mikołaj, choinka oraz prezenty to przewodnie motywy prac plastycznych wykonywanych w grudniu przez naszych przedszkolaków. Ponadto Jagódki rozpoczęły próby do Jasełek. Mali aktorzy wystąpią tuż przed Świętami.

Teraz pozostało nam czekać na spotkanie z Mikołajem oraz na wspólną Wigilię.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia zdjęć :)

• 05.12.2020 17:00
        • Chcąc uczcić tradycję Jagódki 30 listopada uczestniczyły w andrzejkowych zabawach. Odbył się wyścig butów, gdzie dzieci ustawiały swoje buty jeden za drugim, nie mogąc się doczekać, który but pierwszy znajdzie się za drzwiami. Właściciel wygranego buta być może pojedzie na daleką wycieczkę. Dzieci bawiły się również w zabawę „gorące krzesła”, podczas której tańczyły w koło wśród krzeseł w rytm muzyki. Gdy muzyka milkła, dzieci zajmowały jak najszybciej miejsca na krzesłach, których było o jedno mniej niż uczestników zabawy. Jagódki dużo tańczyły do ulubionych piosenek, nauczyły się tańca Zygzaka, który szybko im się spodobał.

Dzień był pełen uśmiechu i dobrej zabawy, który Jagódki chciałyby powtórzyć jak najszybciej.

Zachęcamy do oglądnięcia pamiątkowych zdjęć z tego dnia, które znajdują się w albumie :)

• ulica Kotlarska 5a
        • Dyrektor przedszkola: Anna Kaczmarczyk-Korzonek
          Dyrektor przedszkola przyjmuje, po wcześniejszym uzgodnieniu:
          Wtorek: 16:00 - 17:00 i Czwartek: 09:00 - 11:00
          Sekretariat: Agnieszka Chalota-Ciochoń