Grupa II "Skrzaty"
Skrzaty świętują Tłusty Czwartek
- 05.03.2025 16:35
- Staropolskie przysłowie mówi: „Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła.” Dlatego też 27 lutego był w naszej grupie Dniem Pączka!
W tym dniu Skrzaty poznały tradycje i obrzędy związane z Tłustym Czwartkiem. Uczestniczyły w zabawach muzyczno – ruchowych, grach edukacyjnych oraz zajęciach plastycznych, w których królowały pączki. Każde dziecko kosztowało również pączka, który zjadany był z wielkim apetytem oraz uśmiechem na buzi.
Była to okazja do świetnej zabawy, ale także do kultywowania naszych narodowych tradycji i zwyczajów. Ten słodki zwyczaj bardzo nam się podoba i jesteśmy jego gorącymi zwolennikami!
- więcej
Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka
- 05.03.2025 15:44
- „Dziś dla Babci słońce mamy i całuski dla Dziadziusia,
Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”
21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a - 22 stycznia - Dzień Dziadka, to niezwykłe dni, nie tylko dla dzieci, ale również dla Babć i Dziadków, pełne radosnych uśmiechów, wzruszeń i łez. W życiu i serduszku każdego dziecka, dziadkowie zajmują szczególne miejsce, bo kto pocieszy, najczulej przytuli, znajdzie radę na każde zmartwienie, upiecze szarlotkę, u kogo są najcudowniejsze wakacje i święta?
Z okazji Dnia Babci i Dziadka nasze Skrzaty przygotowały specjalny program artystyczny: recytowały okolicznościowe wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły, wyrażając w ten sposób swoją miłość i wdzięczność za ich trud i oddanie. Każdy wnuczek i wnuczka własnoręcznie wykonali również dla swoich ukochanych dziadków laurkę i drobny upominek.
Po części artystycznej i wręczeniu upominków Babcie i Dziadkowie zostali zaproszeni na poczęstunek, w którego przegotowaniu pomogli niezastąpieni Rodzice. Był to czas wspólnych rozmów, dzielenia się wrażeniami, a przede wszystkim umocnienia więzi rodzinnych i bliższego poznania się.
Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.
- więcej
Bal Karnawałowy Skrzatów
- 05.03.2025 15:22
- Karnawał to czas balów i tanecznych szaleństw, także wśród najmłodszych.
O tym, że prawie każde dziecko kocha taniec wiedzą chyba wszyscy. Nasze przedszkolaki też uwielbiają taniec, zabawę i są prawdziwymi mistrzami parkietu. Swoje taneczne umiejętności prezentowały podczas balu karnawałowego, który odbył się 14 stycznia.
Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. W salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, jednorożce, superbohaterów, strażaków, policjantów, a nawet zieloną żabę! Nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.
Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy.
Jak na prawdziwy bal karnawałowy przystało nie zabrakło muzyki i tańca! Tańczyliśmy solo i parami z podskokami i obrotami- słowem była zabawa i działo się! Przygotowany poczęstunek był chwilą wytchnienia w zabawie.
Bal karnawałowy był pełen pozytywnej energii i dostarczył dzieciom niezapomnianych wrażeń. Wydarzenie to pokazało, jak ważne jest tworzenie okazji do wspólnej zabawy i budowania relacji w przedszkolnej społeczności.
Bardzo dziękujemy Rodzicom za przygotowanie wspaniałych kolorowych strojów oraz słodkiego poczęstunku dla naszych Skrzatów.
- więcej
Warsztaty mydlarskie
- 05.03.2025 15:20
- Dnia 10 stycznia nasze dzielne Skrzaty wzięły udział w warsztatach mydlarskich.
Pachnące, kolorowe mydełka od zawsze były dla dzieci elementem zabaw podczas kąpieli. Warsztaty mydlarskie ukazały dzieciom, iż powszechnie znane im mydło może nie tylko stanowić atrybut czystości, ale również stać się niepowtarzalnym, pachnącym dziełem sztuki.
Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się jaka jest historia powstawania mydła, z czego tworzy się mydlane kształty, w jaki sposób w mydlanych kostkach gromadzi się moc zapachów i niezwykłych barw. Każde dziecko mogło samodzielnie wykonać mydełka glicerynowe. Kolorowe, pachnące, błyszczące i pięknie zapakowane mydełko każdy mógł zabrać do domu.
Warsztaty były niezwykle interesujące i kreatywne, zaspokajały dziecięcą ciekawość i potrzebę poznawania świata. Naszym Skrzatom dostarczyły nowych wrażeń, obserwacji, wiedzy.
- więcej
Wigilia u Skrzatów
- 03.03.2025 19:51
- „Wigilia przystrojony biało stół,
Zaprasza siądź z nami wraz gościu nasz,
Opłatek weź i z nami dziel,
Bo dzisiaj radość gości w nas.”
Czwartek 19 grudnia był wyjątkowym dniem w naszym przedszkolu. Od rana można było wyczuć uroczysty nastrój, ponieważ z każdej sali płynęły dźwięki świątecznych melodii, a dla podkreślenia ważności tego dnia, wszystkie przedszkolaki przybyły do przedszkola odświętnie ubrane.
Tego właśnie dnia odbyła się nasza przedszkolna Wigilia. Przy pięknie przystrojonych stołach, w blasku świateł choinki dzieci złożyły sobie świąteczne życzenia, a następnie zasiadły do wigilijnego obiadu.
W cudownej atmosferze Świąt Bożego Narodzenia rozmawialiśmy o świątecznych tradycjach, wigilijnych potrawach i oczywiście wspólnie kolędowaliśmy. Ten piękny dzień przyczynił się nie tylko do wprowadzenia Ducha Świąt w nasze serca, ale także wzmocnienia bliskich i serdecznych relacji.
Z niecierpliwością czekamy na kolejne świąteczne wydarzenia w naszym przedszkolu!
- więcej