• Tydzień o dinozaurach

• 24.02.2023 13:00
        • W tym tygodniu mówiliśmy z Jagódkami o dinozaurach.

Dzieci dzieliły się swoją ogromną wiedzą na temat historii dinozaurów, mówiły kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały. Również rozmawialiśmy na temat pracy paleontologa i wspólnie oglądaliśmy na ten temat film edukacyjny. Dzieci brały udział w doświadczeniu wybuchu wulkanu oraz wykonały pracę plastyczną - swojego własnego dinozaura. Dodatkowo dzieci przyniosły do przedszkola figurki dinozaurów oraz albumy i książki o dinozaurach, aby pokazać je całej grupie.
          Tematyka tego tygodnia bardzo się dzieciom podobała, gdyż wszyscy fascynują się dinozaurami, uwielbiają o nich rozmawiać i bawić się nimi :)

• Bal Karnawałowy

• 15.02.2023 21:03
        • 14 lutego u Jagódek miało miejsce nie lada wydarzenie. Przebrane w piękne stroje dzieci uczestniczyły w Balu Karnawałowym. Od samego rana w całym budynku huczało od podekscytowanych głosów oraz ulubionej muzyki. Atrakcją balu były konkursy, w których nie zabrakło rywalizacji i śmiechu czyli dobrej zabawy. Podczas balu dzieci uczestniczyły w zabawach integrujących grupę przy wesołej muzyce. Nasza wspólna zabawa dostarczyła wiele radości i serdecznej atomosfery
          Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w galerii :-)

• 07.02.2023 12:22
        • 7 lutego w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu :)
          Dzieci dowiedziały się, co to jest internet i do czego służy.
          W ramach obchodów tego dnia Jagódki zapoznały się z zagrożeniami związanymi z używaniem urządzeń ekranowych oraz internetu.
          Dzieci oglądnęły też z dużym zainteresowaniem krótkie filmiki edukacyjne ze strony sieciaki.pl o zasadach bezpiecznego używania internetu.
          Na koniec dzieci wykonały pamiątkowe opaski oraz zdjęcia :)
          Dzisiejsze obchody Dnia Bezpiecznego Internetu uświadomiły naszym mądrym przedszkolakom jak ważne jest bezpieczeństwo w sieci.

• 23.01.2023 15:44
        • 23 stycznia u Jagódek pojawili się wyjątkowi goście - Babcie i Dziadkowie naszych Jagódek :)
          Dzieci z okazji ich święta przygotowały występ. Jagódki pięknie wyrecytowały nauczone wierszyki i zaśpiewały piosenki o swoich kochanych Babciach i Dziadkach.
          W podziękowaniu za ich dobroć i opiekę, dzieci wręczyły gościom wykonane przez siebie upominki oraz laurki. Zwieńczeniem uroczystości były miłe pogawędki przy stole ze słodkimi łakociami :)

Bardzo dziękujemy Rodzicom Martynki, Ingi, Zosi K., Tosi B., Tosi G., Franka B., Franka C. oraz Franka S., którzy włączyli się w organizację poczęstunku!

• Tydzień o leśnych zwierzętach

• 13.01.2023 15:37
        • Jagódki w drugim tygodniu stycznia mówiły o leśnych zwierzętach.
          Dzieci dowiedziały się, jakie zwierzęta zapadają w sen zimowy, jakie ptaki zimują w Polsce oraz czym możemy dokarmiać zwierzęta zimą.
          Jagódki, oglądając film edukacyjny, poznały pracę leśniczego, czym się zajmuje, jak opiekuje się zwierzętami zimą.

Dzieci miały za zadanie przygotować kilka ciekawych informacji o wylosowanym zwierzęciu (m.in. niedźwiedziu, zającu, wilku, sarnie, borsuku, sikorce, gilu, sójce) i narysować je. Jagódki pięknie zaprezentowały na forum grupy wykonane zadania.
          Wielkie brawa należą się dzieciom, które przygotowały zadanie i podzieliły się nim z innymi: Oli, Indze, Tosi G., Zosi K., Helence, Tosi B., Zosi F., Heniowi, Leonowi, Filipowi, Frankowi C., Julkowi, Mieszkowi, Frankowi B., Frankowi S., Frankowi Cz., Maksowi H., Robertowi i Duy.
          Jesteśmy dumni z naszych Jagódek :)

Dzieci wykonały również pracę plastyczną pt. Geometryczny karmnik zimą, ćwicząc przy okazji precyzyjne wycinanie po linii, które można podziwiać na naszej tablicy w szatni.
          Na koniec tygodnia Jagódki wybrały się do naszego ogrodu, aby dokarmić ptaki. Dzieciom sprawiło to ogromną radość, kiedy mogły wrzucić do karmników ziarenka, ponieważ wiedziały, że dzięki temu ptaki przetrwają zimę :)

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym!